Jak rozwiązać problem brakujących lub zniszczonych przycisków do klawiatury w laptopie?

Agencja i Biuro Nieruchomości Blog  > laptopy >  Jak rozwiązać problem brakujących lub zniszczonych przycisków do klawiatury w laptopie?
0 Comments

5/5 - (7 votes)

Czy to w tradycyjnej klawiaturze, czy w laptopie, przyciski są jednymi z najczęściej używanych części komputera i podstawowych urządzeń peryferyjnych. Nic dziwnego, że zdarza się, że litery i znaki na przyciskach stają się coraz mniej czytelne, a same przyciski też czasem ulegają zniszczeniu mechanicznemu albo zgubieniu. Zdarza się to chociażby przy czyszczeniu klawiatury, ale też podczas niewłaściwego traktowania urządzenia choćby przez dzieci. A co, jeśli któryś przycisk zginie? Czy można coś na to poradzić?

Klawisze do laptopa – można je wymienić na nowe

Zniszczony lub zgubiony przycisk klawiatury w laptopie nie jest obecnie dużym problemem. Jego brak utrudnia lub czasem uniemożliwia użytkowanie przenośnego komputera, jednak nie jest to już powód do zanoszenia laptopa do naprawy lub tym bardziej do wymiany urządzenia na nowe. Nie trzeba też wymieniać całej klawiatury! Dzisiaj można kupić nawet pojedyncze klawisze do laptopa(keyboard keys). Wystarczy znać model swojego urządzenia, aby dobrać odpowiednie przyciski. Mogą się one bowiem nieco różnić kształtem i rodzajem mocowania, w zależności od tego, jakiej produkcji jest laptop.

Gdzie kupić przyciski do klawiatury?

Tu nie warto zdawać się na przypadek, z przynajmniej trzech powodów. Tylko dobry sklep:

  •  posiada każdy rodzaj przycisków do wielu modeli laptopów
  • oferuje klawisze do klawiatury odpowiedniej jakości
  • dodaje do sprzedawanych przycisków klawiaturowych odpowiednie gumki i zaczepy.

Dzięki temu za niewielką sumę i w krótkim czasie można przywrócić klawiaturze laptopa pełną sprawność i właściwy wygląd, a urządzenie będzie służyło jeszcze przez długi czas we właściwy sposób.

Zapasowe przyciski do klawiatury są tej samej jakości co przyciski oryginalne. Nie trzeba się więc martwić, że posłużą krócej lub gorzej. Nie będą miały negatywnego wpływu na użytkowanie komputera. Po zakupie należy je odpowiednio zamontować. Jeżeli użytkownik nie jest pewny czy sobie poradzi, zawsze może zapytać o wskazówki sprzedawcę w sklepie z przyciskami do klawiatur.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *