Jak wymienić klawisze do klawiatury w laptopie?

Agencja i Biuro Nieruchomości Blog  > sprzęt komputerowy >  Jak wymienić klawisze do klawiatury w laptopie?
0 Comments

5/5 - (6 votes)

Klawiatura laptopa to element, który wykorzystujemy bardzo intensywnie. Dzieje się tak ponieważ zazwyczaj komputery te używamy do pracy, a to oznacza wprowadzanie mnóstwa informacji. Stąd też nierzadko zdarza się, że niektóre klawisze do klawiatury zwyczajnie uszkodzą się. Może to się stać z powodu ułamania zabezpieczenia, co spowoduje odpadnięcie klawisza, ale może też mieć miejsce z powodu jego pęknięcia czy ułamania, co znacznie utrudnia wprowadzanie informacji. Sprawdzamy jak naprawić tą usterkę.

Zapasowe klawisze do laptopa

Pierwszym co musimy zrobić, to zakupić odpowiednie dodatkowe przyciski. Możemy zrobić to przynajmniej na kilka sposobów, ale najlepszym jest skorzystanie z ofert online. Na stronie klawiszedolaptopa.pl możemy znaleźć przyciski do klawiatury pasujące do większości komputerów przenośnych dostępnych obecnie na rynku. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ rzadko kiedy możemy liczyć na to, że klawisz od innego sprzętu będzie pasował do naszego. Wybieramy więc markę, model, typ i podajemy wszystkie wymagane informacje. Na końcu pozostaje tylko wybrać odpowiedni klawisz który jest nam potrzebny, ponieważ możemy bez problemu dokonać zakupu pojedynczych przycisków. Jeżeli natomiast potrzebujemy większą ilość, chcąc na przykład przystosować klawiaturę o zagranicznym układzie do polskiego, możemy bez kłopotów zakupić tyle klawiszy ile chcemy.

Zakładamy nowe przyciski do klawiatury

Instalacja nowych klawiszy jest bardzo prosta i najczęściej wymaga od nas jedynie przyłożenia przycisku do odpowiedniego miejsca na klawiaturze i mocnego dociśnięcia. Gdy zabezpieczenie zaskoczy, przycisk będzie trzymał się pewnie i już nie odpadnie. Zdarza się czasami, że musimy pozbyć się pozostałości starego klawisza lub też zmieniamy układ klawiatury zagranicznego komputera przenośnego. Wtedy musimy najpierw wyjąć stare klawisze do laptopa, a dopiero potem zainstalować nowe. Aby nie uszkodzić klawiatury, warto zakupić specjalny ściągacz, dzięki któremu bez kłopotów zdemontujemy stare przyciski.

Sprawdź ofertę: https://www.laptopkey.eu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *