Kawa może zwalczać choroby

Agencja i Biuro Nieruchomości Blog  > zdrowie >  Kawa może zwalczać choroby
0 Comments

5/5 - (3 votes)

Wszyscy wiedzą, że kawa ma wiele zalet zdrowotnych. Ale jakie właściwości kawy sprawiają, że jest tak zdrowa? Jest to złożony napój o wielu korzystnych właściwościach, ale jedną z głównych właściwości kawy jest kofeina, która wykazuje właściwości przeciwzapalne. Być może dlatego kawa jest tak skuteczna w leczeniu bólów głowy.

Wykazano, że kofeina zmniejsza zmęczenie i zwiększa czujność (2). Dzieje się tak, ponieważ kofeina działa pobudzająco, co oznacza, że ​​zwiększa aktywność. Kofeina blokuje również pobudzający neuroprzekaźnik serotoniny, który jest odpowiedzialny za wywoływanie uczucia spokoju i relaksu. Te dwie właściwości prowadzą do zmniejszenia ryzyka wielu chorób, takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona, ponieważ wiadomo, że serotonina jest zaangażowana w te zaburzenia. Zmniejszone ryzyko tych chorób można przypisać właściwościom kawy.

Drugą korzyścią picia kawy jest jej wpływ na ciśnienie krwi. Kofeina podnosi ciśnienie krwi, wywołując rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ponieważ nadciśnienie jest uważane za czynnik ryzyka wielu chorób sercowo-naczyniowych, jest to zdecydowanie korzyść zdrowotna. Połączenie dwóch filiżanek kawy każdego dnia może z pewnością pomóc ludziom obniżyć ciśnienie krwi.

Trzecia zaleta kawy związana jest z chorobami serca. Jedno z największych badań przeprowadzonych na osobach pijących kawę przeprowadzono w USA. Badanie to wykazało, że ludzie, którzy piją kawę codziennie, byli mniej podatni na choroby serca. To badanie potwierdza pogląd, że kawa zmniejsza ryzyko chorób serca.

Czwarta korzyść z kawy związana jest z cukrzycą typu 2. Wiele badań wykazało, że osoby pijące kawę rzadziej zachorują na cukrzycę typu 2. W jednym z badań mężczyźni, którzy pili dwie filiżanki kawy dziennie, mieli o 25% mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Kobiety, które wypijały dwie filiżanki kawy dziennie, miały podobnie zmniejszone ryzyko.

Wreszcie, wiele osób otrzymuje wszystkie potrzebne przeciwutleniacze poprzez spożywanie kawy. Przeciwutleniacze są korzystne na wiele sposobów i trwają badania nad najlepszym sposobem na uzyskanie przeciwutleniaczy. Kawa zawiera wysoki poziom przeciwutleniaczy. Jedno z badań przeprowadzonych w Chinach wykazało, że osoby, które spożywały więcej niż sześć filiżanek kawy dziennie, częściej miały wysoki poziom przeciwutleniaczy. Potwierdza to pogląd, że kawa jest nie tylko korzystna w zapobieganiu chorobom, ale może również być skuteczna w zapobieganiu niektórym chorobom i starzeniu się.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *