Pozycjonowanie stron internetowych – Dlaczego jest tak istotne?

Agencja i Biuro Nieruchomości Blog  > usługi >  Pozycjonowanie stron internetowych – Dlaczego jest tak istotne?
0 Comments
pozycjonowanie

5/5 - (4 votes)

Pozycjonowanie stron internetowych – Dlaczego jest tak istotne?

Budujemy strony internetowe i aplikacje. Budujemy je sprawnie i budujemy je dobrze. Zwykle odnoszą duży sukces, ale jest jeden wspólny problem. Problem w tym, że ludzie nie mogą ich znaleźć.

Nie jest to łatwy problem do rozwiązania, ponieważ wymaga czasu. Wyszukiwarki nie działają tak, jak ludziom się wydaje. Strony internetowe muszą być pielęgnowane przez pewien czas, zanim pojawią się w Google lub na innych stronach wyników wyszukiwania (SERP).

Wyszukiwarka internetowa Google wykorzystuje roboty. Pająki google identyfikują zawartość naszej strony, a następnie analizują i przypisują im ranking na podstawie wielu czynników. Niektóre z nich są dla nas widoczne, na przykład tekst, który musi być unikalny a inne nie, na przykład linki z tekstem zakotwiczenia wskazujące strony internetowe, których nie widzimy.

Istnieje kilka różnych czynników, które mogą wpływać na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Te czynniki to:

  1. Wiek domeny
  2. Szybkość ładowania witryny
  3. Liczba innych witryn zawierających linki do Twojej
  4. Jak często Twoja witryna jest aktualizowana i wzbogacana o nowe treści.
  5. Ile czasu ludzie spędzają w witrynie po jej znalezieniu

Dlaczego skuteczne pozycjonowanie google jest ważne?

Każdego dnia miliony ludzi korzystają z wyszukiwarki Google, aby znaleźć to, czego szukają. Wyniki są zwykle mieszanką odpowiednich witryn , które mają wysoki autorytet oraz reklam płatnych. Bycie na pierwszej stronie ma znaczenie. Dlaczego? Ponieważ zwiększa to widoczność Twojej witryny . Jeśli potencjalny klient chce kupić buty online, ale nie wie, gdzie robić zakupy, może wpisać „buty” w Google i przeglądać wyniki wyświetlane na pierwszej stronie, aż znajdzie coś, co mu się podoba. Bycie na pierwszej stronie oznacza, że Twoja witryna pojawi się w jej wynikach wyszukiwania i zobaczy ją, zanim zmęczy się szukaniem innej lub zrezygnuje.

Im niżej Twoja witryna znajduje się na pierwszej stronie, tym mniejszy ruch uzyskasz dla konkretnego słowa kluczowego. Jeśli jesteś na 2 stronie, prawdopodobnie większość ludzi nie znajdzie Twojej witryny, ponieważ nie będą szukać tak gębko

W świecie biznesu online pozycjonowanie stron internetowych jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, aby mieć klientów. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie decyduje o twoim sukcesie lub porażce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *