Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych

Agencja i Biuro Nieruchomości Blog  > usługi >  Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych
0 Comments

5/5 - (2 votes)

Pompa hydrauliczna ma za zadanie dostarczyć pod wysokim ciśnieniem ciecz roboczą do odbiornika. Od momentu uruchomienia potrafi ona pracować nieustannie przez kilka tysięcy godzin. Oznacza to, że jest nieustannie eksploatowana i w związku z tym stosunkowo często wymaga serwisu, a czasem nawet poważniejszej naprawy.

Diagnostyka pompy hydraulicznej

Diagnostyka wadliwie działającej pompy wymaga na ogół jej rozebrania, oczyszczenia elementów i dokonania oceny co należy naprawić. Przed wykonaniem pełnej diagnostyki może być trudno określić koszt naprawy. Za pomocą aparatury testowej można też sprawdzić pracę urządzenia w najbardziej skrajnych warunkach. Czasem powstałe uszkodzenia są niewielkie, wystarczy jedynie wymienić uszczelnienia i dokonać drobnych prac naprawczych. Niestety zdarza się, że naprawa jest dużo bardziej skomplikowana, elementy trzeba wymienić na nowe i koszt usługi staje się zdecydowanie wyższy.

Ważne jest serwisowanie maszyny. Systematyczne przeglądy pozwalają na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości i dzięki temu pozwalają zapobiec powstaniu poważniejszych uszkodzeń.

Regeneracja pompy hydraulicznej

Regeneracja pompy hydraulicznej bywa skomplikowana, z uwagi na istnienie wielu rodzajów pomp o różnych parametrach, oferowanych przez rzeszę producentów. Mamy pompy hydrauliczne zębate, tłoczkowe i łopatkowe produkowane w różnych wersjach.

Aby uniknąć drogich napraw ważna jest obserwacja pracy maszyny. Jeśli pompa zaczyna pracować z mniejszą mocą lub pracuje głośniej, nie należy zwlekać ze skontaktowaniem się z serwisem. Czasem przyczyną może być niewielka usterka, wygięty wąż lub uszczelka do wymiany. Szybka reakcja ustrzeże nas przed późniejszą możliwą drogą naprawą. Regeneracja typowych, najczęściej spotykanych marek pomp hydraulicznych bywa tańsza, z uwagi na łatwo dostępne elementy, w tym uszczelnienia. Nietypowe modele pomp wymagają nawet zamawiania uszczelek wykonywanych na wymiar.

Naprawa pompy hydraulicznej

Naprawę niesprawnego urządzenia należy powierzyć doświadczonemu serwisowi, aby uniknąć dalszych problemów. Wykonanie odpowiednich testów po naprawie pozwoli potwierdzić, że naprawa została dobrze wykonana. Po zdiagnozowaniu problemu serwis zwyczajowo oszacowuje zakres prac koniecznych do wykonania natychmiastowego oraz podaje jakie prace będą do wykonania w najbliższym czasie. Przedstawia przewidywany koszt i czas naprawy klientowi, który podejmuje ostateczną decyzję co do zakresu wykonywanej usługi.

Źródło: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *